首頁 > Eaton Electronics代理商 > EFPLS63J473B072LH
影像僅供參考,以產品規格為準
EFPLS63J473B072LH
型號描述:
0.047 μF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 CAP Film 0.047uF 5% 630VDC RAD
型號:
EFPLS63J473B072LH
原廠包裝量:
697
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
0.047 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mOhms
Size / Dimension
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)