首頁 > Eaton Electronics代理商 > EFPLS63J154C032LH
影像僅供參考,以產品規格為準
EFPLS63J154C032LH
型號描述:
0.15 μF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 CAP Film 0.15uF 5% 630VDC RAD
型號:
EFPLS63J154C032LH
原廠包裝量:
432
起訂量:2160 倍增量:432
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
0.15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
11 mOhms
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)