首頁 > Eaton Electronics代理商 > EFPLS63J224C042LH
影像僅供參考,以產品規格為準
EFPLS63J224C042LH
型號描述:
0.22 μF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 CAP Film 0.22uF 5% 630VDC RAD
型號:
EFPLS63J224C042LH
原廠包裝量:
372
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
0.768" (19.50mm)
Capacitance
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
8.5 mOhms
Size / Dimension
1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)