首頁 > Eaton Electronics代理商 > EFPLS63J105D122LH
影像僅供參考,以產品規格為準
EFPLS63J105D122LH
型號描述:
1 μF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 CAP Film 1uF 5% 630VDC RAD
型號:
EFPLS63J105D122LH
原廠包裝量:
170
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
1.331" (33.80mm)
Capacitance
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mOhms
Size / Dimension
1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)