EFPLS63J104C012LH
型號描述:
0.1 μF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RAD
型號:
EFPLS63J104C012LH
品牌:
Eaton - Electronics Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3060 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Capacitance
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
16 mOhms
Size / Dimension
1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)