首頁 > Eaton Electronics代理商 > EFPLS63J103B012LH
影像僅供參考,以產品規格為準
EFPLS63J103B012LH
型號描述:
10000 pF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
薄膜電容器 CAP Film 0.01uF 5% 630VDC RAD
型號:
EFPLS63J103B012LH
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1054
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Capacitance
10000 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
62 mOhms
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)