CC06H2.5A-TR
- 型號描述:
2.5 A 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0603
- 型號:
- CC06H2.5A-TR
- 品牌:
- Eaton - Electronics Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Color
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Response Time
- Fast Blow
- Approval Agency
- cULus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A
- Current Rating (Amps)
- 2.5 A
- Voltage Rating - DC
- 32 V