CC06H2.5A-TR
型號描述:
2.5 A 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
表面黏著保險絲 2.5A TR Chip Fuse
型號:
CC06H2.5A-TR
品牌:
Eaton Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:5000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Color
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Response Time
Fast Blow
Approval Agency
cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Current Rating (Amps)
2.5 A
Voltage Rating - DC
32 V