P4SMAJ6.5CA
- 型號描述:
11.2V Clamp 35.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AC
- 型號:
- P4SMAJ6.5CA
- 品牌:
- Diotec Semiconductor
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 6.5V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 7.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 11.2V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 35.7A
- Power - Peak Pulse
- 400W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -50°C ~ 150°C (TJ)