P4SMAJ85CA-AQ
型號描述:
137V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TVS, SMA, 150C, 400W, Bidir, AEC-Q101
型號:
P4SMAJ85CA-AQ
原廠包裝量:
7500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.9A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)