P4SMAJ30A
型號描述:
48.4V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
型號:
P4SMAJ30A
品牌:
Diotec Semiconductor
原廠包裝量:
起訂量:7500 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)