P4SMAJ18A
型號描述:
29.2V Clamp 13.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
型號:
P4SMAJ18A
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.7A
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)