P4SMAJ16A
型號描述:
26V Clamp 15.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AC
型號:
P4SMAJ16A
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)