P4SMAJ14A
型號描述:
23.2V Clamp 17.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC
型號:
P4SMAJ14A
品牌:
Diotec Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:7500 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17.2A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)