3.0SMCJ40CA-AQ
型號描述:
64.5V Clamp 46.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
型號:
3.0SMCJ40CA-AQ
品牌:
Diotec Semiconductor
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.5A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)