3.0SMCJ33A
型號描述:
53.3V Clamp 56.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TVS, SMC, 150C, 3000W, Unidir
型號:
3.0SMCJ33A
品牌:
Diotec Semiconductor
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
56.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
DO-214AB (SMC)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)