3.0SMCJ16CA-AQ
型號描述:
26V Clamp 115.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
型號:
3.0SMCJ16CA-AQ
品牌:
Diotec Semiconductor
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
115.3A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)