3.0SMCJ13A
型號描述:
21.5V Clamp 139.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 TVS, SMC, 150C, 3000W, Unidir
型號:
3.0SMCJ13A
品牌:
Diotec Semiconductor
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
DO-214AB (SMCJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)