SMCJ36CAQ-13-F
型號描述:
58.1V Clamp 25.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC
型號:
SMCJ36CAQ-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
SMC
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)