SMCJ18CA-13-F
型號描述:
29.2V Clamp 51.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 1500W 18.0V
型號:
SMCJ18CA-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)