SMCJ15CA-13
型號描述:
24.4V Clamp 61.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
型號:
SMCJ15CA-13
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
61.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
SMC
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)