SMCJ15A-13-F
- 型號描述:
24.4V Clamp 61.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
- 型號:
- SMCJ15A-13-F
- 品牌:
- Diodes Incorporated
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 15V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 24.4V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 61.5A
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)