SMCJ12A-13-F
- 型號描述:
19.9V Clamp 75.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
- 型號:
- SMCJ12A-13-F
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 19.9V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 75.3A
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)