SMAZ6V2-13-F
- 型號描述:
Zener Diode 6.2 V 1 W ±5% Surface Mount SMA
DIODE ZENER 6.2V 1W SMA
- 型號:
- SMAZ6V2-13-F
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 6.2 V
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 1 W
- Impedance (Max) (Zzt)
- 2 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 5 µA @ 3 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.2 V @ 200 mA
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C