SMAZ5V6-13-F
型號描述:
Zener Diode 5.6 V 1 W ±5% Surface Mount SMA
DIODE ZENER 5.6V 1W SMA
型號:
SMAZ5V6-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V
Impedance (Max) (Zzt)
2 Ohms
Supplier Device Package
SMA
Power - Max
1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 2 V