SMAZ5V6-13-F
- 型號描述:
Zener Diode 5.6 V 1 W ±5% Surface Mount SMA
DIODE ZENER 5.6V 1W SMA
- 型號:
- SMAZ5V6-13-F
- 品牌:
- Diodes Incorporated
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Package / Case
- DO-214AC, SMA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 5.6 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 2 Ohms
- Supplier Device Package
- SMA
- Power - Max
- 1 W
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.2 V @ 200 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 5 µA @ 2 V