SMAJ7.5A-13-F
型號描述:
12.9V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA
型號:
SMAJ7.5A-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Supplier Device Package
SMA
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V
Power - Peak Pulse
400W