SMAJ6.5CA-13-F
型號描述:
11.2V Clamp 35.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMA
型號:
SMAJ6.5CA-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Voltage - Breakdown (Min)
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.7A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)