SMAJ48CA-13-F
型號描述:
77.4V Clamp 5.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
型號:
SMAJ48CA-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
SMA
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Power - Peak Pulse
400W