SMAJ40CAQ-13-F
型號描述:
64.5V Clamp 6.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 Transient Voltage Suppressor
型號:
SMAJ40CAQ-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Supplier Device Package
SMA
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Power - Peak Pulse
400W