SMAJ12AQ-13-F
型號描述:
19.9V Clamp 20.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA
型號:
SMAJ12AQ-13-F
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Supplier Device Package
SMA
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Power - Peak Pulse
400W