SBR3U40S1FQ-7
- 型號描述:
Diode 40 V 3A Surface Mount SOD-123F
DIODE SBR 40V 3A SOD123F
- 型號:
- SBR3U40S1FQ-7
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOD-123F
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Super Barrier
- Capacitance @ Vr, F
- Current - Average Rectified (Io)
- 3A
- Supplier Device Package
- SOD-123F
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 150°C
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 490 mV @ 3 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 180 µA @ 40 V