SBR05M100BLP-7
型號描述:
肖特基二極體及整流器 0.5A 100V
型號:
SBR05M100BLP-7
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Diode Type
Single Phase
Technology
Super Barrier
Voltage - Peak Reverse (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
500 mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
630 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
25 µA @ 100 V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)