SBR20U40CT-G
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 40 V 10A Through Hole TO-220-3
DIODE ARRAY SBR 40V 10A TO-220-3
型號:
SBR20U40CT-G
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
10A
Supplier Device Package
TO-220-3
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
470 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 40 V