SBR20U40CT-01
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 40 V 10A Through Hole TO-220-3
DIODE ARRAY SBR 40V 10A TO-220-3
- 型號:
- SBR20U40CT-01
- 品牌:
- Diodes Incorporated
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-220-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Speed
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Super Barrier
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 10A
- Supplier Device Package
- TO-220-3
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 150°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 40 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 470 mV @ 10 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 µA @ 40 V