SBR1M100BLP-7
- 型號描述:
Bridge Rectifier Single Phase Super Barrier 100 V Surface Mount U-DFN3030-4
BRIDGE RECT 1P 100V 1A DFN3030
- 型號:
- SBR1M100BLP-7
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Diode Type
- Single Phase
- Technology
- Super Barrier
- Voltage - Peak Reverse (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1 A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 820 mV @ 1 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 25 µA @ 100 V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)