SBR1A30T5-7
- 型號描述:
Diode 30 V 1A Surface Mount SOD-523
DIODE SBR 30V 1A SOD523
- 型號:
- SBR1A30T5-7
- 品牌:
- Diodes Incorporated
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Technology
- Super Barrier
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 30 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 570 mV @ 1 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 15 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 200 µA @ 30 V
- Capacitance @ Vr, F
- 95pF @ 1V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- SC-79, SOD-523
- Supplier Device Package
- SOD-523
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C