SBR10U300CT
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 300 V 5A Through Hole TO-220-3
DIODE ARRAY SBR 300V 5A TO-220-3
型號:
SBR10U300CT
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Super Barrier
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
300 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
920 mV @ 10 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
35 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 300 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C