PDS3100-13
- 型號描述:
Diode 100 V 3A Surface Mount PowerDI? 5
DIODE SCHOTTKY 100V 3A POWERDI 5
- 型號:
- PDS3100-13
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- PowerDI™ 5
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- Current - Average Rectified (Io)
- 3A
- Supplier Device Package
- PowerDI™ 5
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 150°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 760 mV @ 3 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 µA @ 100 V