MBR20100CTF-G1
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack
DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO220F3
型號:
MBR20100CTF-G1
品牌:
Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
840 mV @ 10 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C