LM4040C25FTA
- 型號描述:
Shunt Voltage Reference IC Fixed 2.5V V ±0.5% 15 mA SOT-23-3
IC VREF SHUNT 0.5% SOT23
- 型號:
- LM4040C25FTA
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.5%
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Temperature Coefficient
- 100ppm/°C
- Output Type
- Fixed
- Mounting Type
- Surface Mount
- Voltage - Input
- Reference Type
- Shunt
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Current - Supply
- Supplier Device Package
- SOT-23-3
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 2.5V
- Noise - 0.1Hz to 10Hz
- Noise - 10Hz to 10kHz
- 35µVrms
- Current - Cathode
- 68 µA
- Current - Output
- 15 mA