AP7380-33WR-7
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-25
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT-25
- 型號:
- AP7380-33WR-7
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- Voltage - Input (Max)
- 24V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 1.5V @ 150mA
- Current - Output
- 150mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 3 µA
- Current - Supply (Max)
- 3 µA
- PSRR
- Control Features
- Protection Features
- Current Limit, Thermal Shutdown
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)