首頁 > Diodes Incorporated代理商 > AP7366EA-15W5-7
影像僅供參考,以產品規格為準
AP7366EA-15W5-7
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 600mA SOT-25
LDO電壓穩壓器 LDO Low Voltage Standard SOT25 T&R 3K
型號:
AP7366EA-15W5-7
品牌:
Diodes Incorporated
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.7V @ 600mA
Current - Output
600mA
Current - Quiescent (Iq)
80 µA
PSRR
75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)