首頁 > Diodes Incorporated代理商 > 3.0SMCJ64CAQ-13
影像僅供參考,以產品規格為準
3.0SMCJ64CAQ-13
型號描述:
103V Clamp 29.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 Transient Voltage Suppressor PP SMC T&R 3K
型號:
3.0SMCJ64CAQ-13
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:3000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
SMC
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)