3.0SMCJ48AQ-13
- 型號描述:
77.4V Clamp 38.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC
- 型號:
- 3.0SMCJ48AQ-13
- 品牌:
- Diodes Incorporated
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 48V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 53.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 77.4V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 38.8A
- Power - Peak Pulse
- 3000W (3kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)