3.0SMCJ28A-13
- 型號描述:
45.4V Clamp 66.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
- 型號:
- 3.0SMCJ28A-13
- 品牌:
- Diodes Incorporated
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 28V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 45.4V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 66.1A
- Power - Peak Pulse
- 3000W (3kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 1800pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)