3.0SMCJ28A-13
型號描述:
45.4V Clamp 66.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 3000W 28V
型號:
3.0SMCJ28A-13
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66.1A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
1800pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)