3.0SMCJ20CA-13
型號描述:
32.4V Clamp 92.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
型號:
3.0SMCJ20CA-13
品牌:
Diodes Incorporated
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
92.6A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)