VSRP1206SD-R020F
型號描述:
20 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 0.02 OHM 1% 1/2W 1206
型號:
VSRP1206SD-R020F
品牌:
Delta Electronics/Cyntec
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Resistance
20 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)