0402HS-160EKTS
- 型號描述:
16 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 560 mA 220mOhm 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 16NH 560MA 220 MOHM
- 型號:
- 0402HS-160EKTS
- 品牌:
- Delta Electronics/Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 220mOhm
- Q @ Freq
- 24 @ 250MHz
- Frequency - Self Resonant
- 3.1GHz
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance Frequency - Test
- 250 MHz
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance
- 16 nH
- Current Rating (Amps)
- 560 mA